UZMAN PSİKOLOG

ŞERİFE ERKÜÇÜK YURTÇU

HAKKIMDA

    Uzman Psikolog Şerife Erküçük Yurtçu, tam burslu olarak kazanmış olduğu FMV Işık Üniversitesi Psikoloji Bölümünden onur derecesiyle mezun olmuştur. Lisans eğitimi sırasında Bakırköy Prof. Dr. Mazhar Osman Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları Hastanesi başta olmak üzere alan stajları yapmıştır. Lisans eğitimi esnasında Psikoloji Bölümünde yürütülen araştırma projelerinde asistan olarak görev almıştır. Mezuniyetinin ardından danışmanlık merkezinde  bir dönem uzman asistanlığı yapmış, teorik bilgisini alan pratiğiyle birleştirmeye başlamıştır.  Ege Üniversitesi Aile Danışmanlığı’nda Yüksek Lisans eğitimini tamamlayarak Uzman Psikolog-Aile Danışmanı ünvanı almıştır. Yüksek Lisans eğitimi sırasında özel eğitim ve rehabilitasyon merkezinde özel çocuklar ve aileleri ile çalışmıştır. Aynı dönemde Dokuz Eylül Üniversitesi’nde Pedagojik Formasyon eğitimi de almıştır.

 Kurumsal sosyal sorumluluk projelerinde görev aldığı dönemde dezavantajlı bölgelerde yaşayan ilköğretim çağındaki çocuklar ve aileleri ile çalışmış, çocukların psikososyal gelişimini desteklemek amacıyla haftalık etkinlikleri planlamış, aile-çocuk iletişiminin artırılmasına yönelik eğitimler düzenlemiştir. Okul öncesi dönemdeki çocukların gelişimini desteklemek amacıyla aile görüşmelerini yürütmüş ve eğitim vermiştir.

Danışmanlık merkezilerinde çocuk, ergen ve yetişkinlerle olan çalışmalarının ardından kurucusu olduğu Yakamoz Psikoloji Merkezinde uzman psikolog olarak çocuk-genç ve yetişkinlerle çalışmalarını sürdürmektedir. Ebeveyn Danışmanlığı ve Kurumsal Danışmanlık alanlarında da destek vermektedir.

Mesleki eğitim ve gelişmeleri yakından takip ederken bir çok test ve terapi ekolünün eğitimini ve süpervizyonunu almış, almaya devam etmektedir.

EĞİTİMLER

  • EMDR I. Düzey Eğitimi, Emre Konuk, Davranış Bilimleri Enstitüsü.

  • Çocuk ve Ergenler için Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi, Bilişsel Davranışçı Psikoterapiler Derneği .

  • Şema Terapi I. Düzey Eğitimi, Alp Karaosmanoğlu.

  • Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi Eğitimi, Nevin Dölek.

  • Çocuk Merkezli Oyun Terapisi Eğitimi, Mehmet Teber

  • Moxo Dikkat Testi - Moxo Türkiye.

  • Attentioner- Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Programı, Hülya Bingöl Çağlayan.

  • Öykülerle Terapi Eğitimi, Mehmet Teber.

  • Wechsler Çocuklar için Zeka Ölçeği (WISC-R) - Türk Psikologlar Derneği.

  • Çocuk Değerlendirme Testleri Eğitimi (AGTE, Peabody Resim Kelime Tanıma Testi, Resim Çizme Testleri, Bender Gestalt Görsel Motor Algı Testi, Beier Cümle Tamamlama Testi, Duygu Durumu Ölçekleri) - Türk Psikologlar Derneği.

Çalışma Alanımız

image5
image2
image1
image4
image3

Etiketler: Torbalı Psikolog, Psikolog Torbalı, İzmir Psikolog, Uzman Psikolog, Depresyon Bozuklukları, Psikolog İzmir, İzmir Aile Terapisti, İzmirde Psikolog, İzmir En İyi Psikolog, Çocuk Psikoloğu İzmir, İzmir Psikologlar, Aile Terapisti İzmir, İzmir Psikolog Fiyatları, Ebeveyn Danışmanlığı İzmir, Torbalıda Psikolog. Tepeköy Psikolog, Torbalı Tepeköy Psikolog, Yetişkin Psikoloğu, Bireysel Danışmanlık, Bireysel Danışmanlık Torbalı, Kurumsal Danışmanlık Torbalı, Kurumsal Danışmanlık,Yakamoz, Yakamoz Psikolok, Yakamoz Psikoloji, Yakamoz Psikoloji Merkezi, Torbalı Yakamoz, Psikolog Yakamoz, Ergen Danışmanlığı, Çocuk Danışmanlığı, Çocuk Psikoloğu, Torbalı Çocuk Psikologu, Kurumsal Danışmanlık, Aile Danışmanlığı, Psikolojik Testler, Torbalıda En iyi Psikolog

RANDEVUNUZU OLUŞTURUN

Call Now Button